Codzienność nasza   4 Komentarze

Ktoś by może  pokiwał  głową z politowaniem, ale u nas radość to na przykład wyjście w pole o 6 rano. Słońce wtedy juz świeci wysoko, ale nie parzy. Powietrze jest rześkie i chłodne, a trawy i rosliny wypoczęte i świeże po nocnym chłodzie i w porannej rosie. W powietrzu unosi sie lekka mgła, a wokół słychac ptasie dyskusje poranne.

– Ziarnko, ziarnko? Weź, weź!

– Wezmę! Wezmę! Dasz?

– Chodź! Chodź!

Skowronek  polatuje  nad polem i śpiewa z wysoka jak szalony. Gdzieś w wysokich trawach ma schowane swoje gniazdo, a w nim słodkie pisklaki. Czyha na nie czasem myszołów albo jastrząb, krążący wysoko nad polem. Sarny zaglądaja spod lasu, rozczarowane, że już nie można poszukac sobie czegoś smacznego na grządkach z warzywami.

Wokół panuje  cisza i słychac tylko szum drzew z pobliskiego lasu i ptasi świergot. Pachnie świeżo skoszona trawa na łąkach. Między polnymi kwiatami brzęcza pszczoły i trzmiele.

Można brać się do pracy.

Reklamy

Posted 19 kwietnia 2009 by podsosnami in Radość w polu

Tagged with , ,

4 responses to “Codzienność nasza

Subscribe to comments with RSS.

  1. Boze! Jak pieknie! Wrecz nie moge przestac patrzec. Gdzie taki Eden sie znajduje?

  2. Ponownie powrocilam aby popatrzec i poczytac …

    • Zapraszam jak najczęściej. 😀 Jeśli tylko moja pisanina pomaga Ci, np. wyobrazić sobie, że jesteś już w swoim miejscu na Ziemi – przychodź jak najczęściej, będę bardzo szczęśliwa. 😀

  3. Jestem pod wrażeniem. Kiedyś i ja wykonywałem te czynności w polu. Kosiło się kosiarką, często kosą, bo teren pagórkowaty (Podkarpackie) i używało się koni. Tam żadenn kombajn nie wjechał. Powrósła robiliśmy podobnie tudzież wiązanie i układanie snopów. A praca od świtu do wieczora i często pomiędzy kroplami deszczu. To niezapomniane chwile. Zdjecia sa piękne. Serdecznie pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: